71 běžců si v neděli zaběhlo na Moment, děkujeme

Celkem 71 běžců se v neděli zúčastnilo závodu Pojďte se na Moment proběhnout! 2018. Běželo se ve čtyřech kategoriích. Tři z nich (junioři, běh na 5 km, běh na 10 km) byly soutěžní.

Nesoutěžního závodu rodičů s dětmi se zúčastnilo celkem sedm běžců. Na kilometrové trati mezi sebou soupeřili o to, kdo jako první doběhne do cíle a získá tolik žádaného brumíka. 🙂

Po nich se na startovní čáru postavilo sedm juniorů. Náročná trasa juniorské míle dala některým zabrat. Přesto ale dorazili všichni v pořádku do cíle. Nejlepší ženou se v tomto závodě stala Nela Losíková (0:08:20), za ní se umístila Sabina Dřezová (0:12:15) a na třetím místě doběhla Valerie Klumparová (0:12:45).

Mezi muži byla konkurence o něco větší. První místo si vyběhl Lukáš Polák (0:06:34), na druhém místě skončil Ondřej Halfar (0:08:34) a na třetím místě se umístil Filip Slíva (0:09:05).

Předposledním závodem byl běh na 5 km. Nejpočetnější kategorie celého dne se zúčastnilo rovných 30 běžců. Počet mužů a žen byl vyrovnán – na každé straně 15. Nejúspěšnější ženou se stala Klára Šenková (0:20:12), stříbrnou medaili si vyběhla Adéla Pěchová (0:20:12), na třetím místě skončila Alena Krnáčová (0:22:24).

Mezi nejlepšími muži byly značnější časové rozdíly. Prvním byl Jiří Kozubík (0:18:12), na druhém místě skončil Michal Buba (0:18:49) a třetí doběhl Milan Ščihráni (0:18:53).

Běh na 10 km sestával ze dvou pětikilometrových koleček s průběhem skrz zázemí závodu. Uvnitř se nacházela občerstvovací stanice, takže se běžci mohli v polovině trasy osvěžit vodou nebo zakousnout třeba kus banánu.

Nejlepší ženou této kategorie byla Kateřina Zajončková (0:43:24), na druhém místě doběhla Zuzana Londová (0:50:30), pro bronzovou medaili si doběhla Zuzana Zbranková (0:51:19).

Prvním mužem této kategorie byl Jan Halfar (0:39:17), na druhém místě skončil Jakub Koch (0:42:05) a třetí doběhl Martin Řezáč (0:43:00).

Následovalo vyhlášení výsledků s předáním věcných cen. Součástí akce byl doprovodný program. Celý závod Pojďte se na Moment proběhnout! byl uspořádán na podporu neziskové organizace Moment.

Fotografie z akce naleznete v sekci Foto na těchto webových stránkách.

Všem Vám chceme mockrát poděkovat za podporu. Budeme se na Vás těšit za rok při dalším ročníku tohoto charitativního závodu.

 

Momentová básnička aneb Závod to byl úžasný 🙂

V neděli se všichni sešli,
proběhnout se na Moment.
Vyzvednout si číslo startovní a tričko ALEX FOX Central Europe 👕pamětní.

Závody se odbíhaly,
hry od Firemky s.r.o 🎯 se hrály.
Rescue team – Ostravak.com 🚑 dohlížel,
aby k újmě nikdo nepřišel.

Bez obalu Ostrava 🌰 občerstvení tvořilo základ zdravého jedení. 
K tomu kafčo od Mental Café  
dodá sílu pro běhavé.

Cenami nás obdaroval MINDOK 🎲D-SPORT  i Madeja sport 🚴‍♂️.
Medaile a pohárky od Poháry Bauer 🏆.
Komu to moc nevonělo,
ať si koupí váček Smesh 🛍.

Plakáty nám dodalo
tisk Xors Office 🎫 za málo.

Největší dík se obrací,
těm, kdo přispěl na realizaci.
O2 SmartUp 💵 dodalo,
peníze, jež vlastnilo.

Zaběhnout si na Moment Charity Shops ‍👩‍👧‍👦 
přijďte zase příště znovu.
Budeme se na Vás těšit a užijeme si to spolu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *